Siłownia Kuźnia Sylwetki Wieluń
Maciej Barański
Siłownia Kuźnia Sylwetki Wieluń
Właściciel klubu i jego head coach.

Od lat związany ze sportem. Były piłkarz ręczny, finalista mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Kończył grę w piłkę ręczną z kontuzją kręgosłupa, a wracał do formy i pełni zdrowia za pomocą treningu siłowego pod okiem wykształconych trenerów. I wtedy właśnie trening siłowy stał się jego pasją. Pierwsze szkolenie odbywał już w 2008 roku, a rok później zdobywał pierwsze doświadczenia jako instruktor na własnej uczelni.

Magister turystyki i rekreacji, trener przygotowania motorycznego, dietetyk, instruktor kettlebell PKK, instruktor TRX, instruktor fitness – ćwiczenia siłowe, trener przygotowania siłowego I-ligowej drużyny piłki ręcznej. Stały bywalec szkoleń i konferencji dotyczących żywienia i holistycznego podejścia do zdrowia człowieka. Ukończył również szkolenia:

- Elite Performance Institute - Strength & Conditioning Course Phase 1,
- Elite Performance Institute - Strength & Conditioning Course Phase 2,
- Podnoszenie ciężarów w sporcie,
- Seminarium z dwuboju z Dmitry Klokovem,
- Programowanie i periodyzacja w sporcie,
- Gimnastyka w Crossfit,
- FMS - Ocena funkcjonalna i ćwiczenia korygujące,
- Blackroll Trainer,
- OM Functional Stretch,
- Mobilność i stabilność w kontekście przygotowania sportowca i prewencji urazów.

Początkowo zainteresowany kulturystyką, później dźwiganiem coraz większych ciężarów, a obecnie wielki fan CF i kettlebell. Uwielbia pracować z klientami nad rozwojem cech motorycznych, a we własnym treningu nadal za priorytet stawia siłę, budowaną za pomocą odpowiedniej techniki. W 2015 roku zwyciężył konkurs na ambasadora województwa łódzkiego znanej marki sprzętu sportowego Training Show Room i pełnił tę funkcję przez cały 2016 rok.

Na początku 2019 roku został ambasadorem marki cateringowej – FitWay Catering Dietetyczny Wieluń, dzięki czemu ma możliowść utrzymywania diety na bardzo wysokim poziomie.

Maciek jest także zawodnikiem CrossFit regularnie startującym w zawodach od 2016 roku. Wtedy to swoją formę potwierdzał będąc w czołówce kilku zawodów w Polsce w kat. OPEN, m.in. zwyciężając w zawodach Krakowska Liga Krosfitów, czy zajmując 5 miejsce na prestiżowych zawodach Rodeo w Poznaniu. W 2017 roku odniósł poważną kontuzję barku i cały rok wracał do zdrowia i formy. W 2018 startował głównie w zawodach drużynowych z bratem Kamilem oraz zadebiutował w kategoerii Elite. Na początku 2019 zwyciężył w Pabianickich „2 zawodach Cross Treningowych WOŚP” w kategorii Professional.

W lipcu 2019 roku wraz z bratem oraz kolegą Marcinem Kalandykiem zajęli 4 miejsce w kategorii Elite na drużynowych zawodach Adriatic Games w Pesaro we Włoszech, co było jednym z największych dotychczasowych osiągnięć.

Maciek jest również głównym organizatorem jednych z największych polskich zawodów crossfitowych o nazwie Central Cross Combat, które organizowane są z powodzeniem przez klub Kuźnia Sylwetki od roku 2018.

©Copyright 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone
Created by Maciej Duszyński && Bloom - oprogramowanie
siłownia, kuźnia, kuźnia sylwetki, sulwetka, wieluń, wielun, silownia, kuznia, kuznia sylwetki, wyszynskiego, trening, treningi, trx, cross, crossfit, wod, mks, functional, kettlebell, kettle, trx/rip, rip, fitball, ciężary, ciezary, wod, klub, salka, karnet, karnety, zajęcia grupowe, zajecia grupowe, grupowe, zajęcia, zajecia, masaż, masaz, gabinet masażu, gabinet masazu, mistrzostwa kuźni, mistrzostwa kuzni, zawody, trójbój siłowy, trojboj silowy, maciej baranski, maciej barański, zaneta baranska, żaneta barańska, przemek szewczyk, kuzniasylwetki@onet.pl, Prymasa 1000-lecia 1